Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Constanța (IPJ), totul s-a întâmplat în cursul serii de marți, 26 ianuarie, în jurul orei 18.30.
„Polițiști din cadrul Secției 5 din cadrul IPJ Constanța au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la faptul că o femeie, de 46 de ani, este agresată fizic de un bărbat, în plină stradă.
Femeia plecase de acasă către locul de muncă și a fost lovită de către fostul său concubin.“, a transmis IPJ Constanța.
În urma cercetărilor, polițiștii l-au identificat pe bărbatul în cauză, care a fost reținut pentru 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovire sau alte violențe.
În cursul zilei de ieri, acesta a fost prezentat instanței de judecată, care a admis propunerea Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța de arestare preventivă pentru 30 de zile.
Individul a fost escortat și încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă.