
Actorul Claudiu Bleonț și-a dat cu părerea despre teatrul lui Chițac: Arată ca…
Textul acestui articol este încadrat la rubrica de satiră și umor a publicației noastre, reprezintă un pamflet și trebuie tratat ca atare. Orice asemănare cu persoane sau fapte reale este pur întâmplătoare.
După ce Primăria Constanța a dezvăluit noul cămin cultural al orașului, care la un moment dat se numea Teatrul de Stat Constanța, deoarece arăta ca un teatru, actorul Claudiu Bleonț a ținut neaparat să vină la Constanța pentru a susține o conferință de presă.
În stilul caracteristic, Bleonț a exprimat o părere avizată cu privire la modul în care a fost renovat Teatrul de Stat:
„Cum să vă zic eu ca să mă înțeleagă absolut toată lumea… Arată ca p*&a, dom’le! Fix ca p#%a! Și-au bătut joc. Au făcut o p#lă! Uite așa arată o pu@#a“, a exemplificat actorul, lăsându-și pantalonii în vine și arătând, din nou, publicului larg, cu arată penisul său.
Conferința s-a încheiat în aplauzele tuturor celor prezenți.






