Politică

Senator PSD: „Ce dovezi aveți că au crescut ratele bancare. Sunt invenții”

Într-o intervenție TV, senatorul PSD Florian Bodog adevenit brusc agresiv când s-a adus în discuție problema creșterii ratelor bancare ale românilor.

Scris de 
 pe data 
1 martie, 2019

Acesta i-a întrebat scandalizat pe interlocutorii din studio ce dovezi au când afirmă că au crescut ratele bancare, deoarece nu este adevărat. Acesta a contestat, de asemenea, că facturile la utilități ar fi crescut din cauza guvernării și a măsurilor fiscale luate de PSD.

Mai mult, senatorul Bodog a afirmat că dacă va scădea ratingul de țară al României, acest lucru i se va datora strict președintelui Klaus Iohannis care nu a lăsat Guvernul PSD să conducă țara după cum și-ar fi dorit.

Mai mult decât atât, acesta a început să jignească o colegă senator de la USR atunci când aceasta a afirmat că infecțiile nozocomiale din spitale au fost scăpate de sub control de Ministerul Sănătății.

 

Actualitate