Constanța

Chițac și-a băgat coada și în intersecția de la Delfinariu; circulația va fi reorganizată

Primăria Constanța anunță că circulația la intersecția bulevardului Mamaia cu strada Zorelelor va fi reorganizată, asta după ce edilul și echipa lui au făcut praf circulația rutieră în jumătate de oraș.

Scris de 
 pe data 
6 octombrie, 2021

Lucrările se vor desfășura în această noapte. Echipele administratorului drumului public vor monta indicatoarele rutiere și vor trasa marcajele care vor reglementa circulația în zonă.

Potrivit Primăriei, intersecția bulevardului Mamaia cu strada Zorelelor va fi reconfigurată. Începând de mâine, pe strada Zorelelor vor fi amenajate 2 benzi de ieșire în bulevardul Mamaia și 2 benzi de intrare din bulevardul Mamaia.

Totodată, se va interzice virajul la stânga de pe strada Zorelelor pe bulevardul  Mamaia.

Reclame

Ca rute alternative, șoferii sunt sfătuiți să folosească variantele:

 -deplasare dinspre strada Zorelelor înainte pe strada Soveja și întoarcere în giratoriul cu strada Chiliei apoi virare dreapta pe bulevardul Mamaia;

– deplasare dinspre strada Zorelelor pe strada Soveja și întoarcere în giratoriu apoi virare dreapta pe strada Chiliei cu alegerea rutei stânga către bulevardul Mamaia sau înainte către strada Ion Rațiu.

Actualitate